Başak2019-08-16T16:51:45+03:00
başak

Başakların Genel Özellikleri (23AĞUSTOS-22EYLÜL)

Başak burcu vücutta karnı, ince ve kalın bağırsakları ve solar plexus bölgesini yönetir. Ayrıca el ve tırnaklar da Başak burcu etki alanı içinde düşünülebilir. Fiziksel olarak dayanıklı ve kolay hastalanan kişiler olmamalarına rağmen, sağlıkları konusunda oldukça takıntılı olabilirler. Özellikle sindirim problemleri ve bağırsak hastalıklarına karşı oldukça hassastırlar.

Astroloji Haritası içinde, 6. Evin yöneticisidir. Doğum haritasında Güneş, 6. Eve düşerse, kişiye Başak karakteristiği kazandırır. Merkür tarafından yönetilir ve Merkür, Başak burcunda yücelimdedir. En iyi etkilerini bu burçta ortaya koyar. Balık burcunda çok parlak ve arzu edilen bir konumda bulunmamaktadır diyebiliriz. Merkür’ü sadece ‘’İletişim Gezegeni ’’ kelimesine sıkıştırmak oldukça daraltmak demektir. Merkür, aynı zamanda ‘’Koordinasyon’’ ve ‘’Organizasyon’’ alanlarında da oldukça becerikli bir gezegendir. Merkür, kişisel haritada ön plana çıkıyorsa, güçlü bir yerleşimde, iyi bir burçta ve rahat açılar alıyorsa, kişiye entelektüel ve hızlı bir zihin yapısı, canlılık ve çeviklik katar. Kişiyi son derece popüler, sevimli ve yetenekli bir kişi haline getirebilir. Oldukça önemli ve dikkatle incelenmesi gereken bir gezegendir. Başak burcu, 6. Evi de yönettiğinden evin ilgili konuları, Başak burcunun genel karakterine yansır. Hayvan ve doğa sevgisi, sağlığa oldukça önem vermek, titizlik, detaylandırılan işler, gündelik hayat rutinleri Başaklar için olmazsa olmazlardır.

Başak Burcu Özellikleri

 • Burçlar kuşağının 6. Burcudur.

 • Toprak grubu burçların ikincisidir. Somut değerlere önem verir. En belirgin özellikleri detaylara ve rutinlere çok dikkat eden kişiler olmalarıdır.

 • Merkür, hayatımızda yer alan her türlü iletişim ve haberleşmenin başındadır. Dumanla haberleşmeden e-mail yoluyla haberleşmeye kadar olan geniş bir skalada yöneticidir. Ancak Başak burcu, İkizler ile farklı bir kulvardadır. Başak bu özellikleri hizmet için kullanır.  Özellikle haberleşme, iletişim, organizasyon, koordinasyon, parçaları bütünleştirme, detay, ince işçilik konularında oldukça yeteneklidir. İşleri mükemmel ve kusursuz yapmak için çok çalışır ve eleştiri almaktan oldukça çekinir.  Pek çok işi bir arada yapmayı severler.  Oldukça dikkatli bir şekilde bir konuyu analiz etmeden ve onu detaylara bölmeden çalışmaya başlamazlar. Hobileri de genelde ince işçilik gerektiren sanatlar üzerine olabilir.

 • Kadınları ve erkekleri sessiz, sakin, mütevazi, ön planda olmaktan hoşlanmayan, övgü ve takdire çok da ihtiyaç duymayan ama eleştiriden de oldukça çekinen kişilerdir. Dikkatlerini toparlayabilecekleri, hem ellerini, hem de zihinlerini rahatça odaklayabilecekleri ve detayları çok olan işleri sever ve çok karmaşık görünen işleri oldukça hızlı biçimde analiz ederek kolayca çözebilirler. Karanlık pek çok konuyu, minik bir detay ile kolaylıkla aydınlatabilirler. Bu bakımdan oldukça iyi dedektif ve adli tıp uzmanı olabilirler. Evrak, arşiv, belge sınıflandırma, defter tutma, skala ve çizelge hazırlama konularında da oldukça usta ve başarılı kişilerdir. 6. Ev, sağlık ile yakından ilgili olduğundan Başaklar, Tıp ve Veterinerliğe çok yatkındırlar.

 • Kendileri gibi toprak burçları içinde yer alan Boğa ve Oğlak burçları ile oldukça iyi anlaşırlar. Ancak romantik uyum ve evlilik daha özel ve farklı bir alan olduğundan dikkat ve detay inceleme gerektirmektedir. ‘’Burç uyumu’’ başlığı altında verilen bilgiler, bir uyumluluk haritasının çok çok küçük bir bölümüne tekabül etmektedir.

 • Doğum haritalarında başka etkiler yoksa inatçı değillerdir. Fikirleri ve düşünceleri dikkatle dinlerler. Eğer işlerine yarıyorsa alırlar, işlerine yaramazsa bilgi olarak hafızalarına alırlar.

 • Ön planda olmak, gündemde olmak, liderlik etmek, göz önünde olmak gibi hırsları yoktur. Ancak, liderlik, patronluk ya da yöneticilik yaparlar ise, personellerinden beklentileri oldukça yüksek olabilir. Sağlamcıdırlar, orta yolu tutarlar.

 • Merkür yönetiminde oldukları için çok güzel, sıcak, samimi dostluklar ve güçlü bağlantılar kurarlar. İyi gün değil, kötü gün dostudurlar.

 • Başak kadını evlilik yapacağı kişiler hakkında çok yüksek kriterlere sahiptir. Sessiz, sakin, herkes ile anlaşma ve uzlaşma zemini arayan, hizmet etmeyi ve paylaşmayı seven Başak kadını, erkekte öncelikle zeka, analiz yeteneği, iyi bir hafıza ve dürüstlük arayacaktır. Çalışkan ve yumuşak başlıdır, ama aptal bir köle değildir. Oldukça zeki olduğundan iyi niyetinin suiistimal edildiğini anladığında oldukça sert ve soğuk bir yüz yanında jilet kadar keskin bir dil ile karşılaşabilirsiniz. Boşanma onlara göre değildir ancak iyi niyetleri ne kadar yüksekse, sabır eşikleri de o kadar düşük olabilir.

 • Başak burcu erkekleri, evlerinin idaresine, geçimine çok önem ve değer verirler, evin geçimini temin etmekte zorlanmazlar. Sabırlı, çalışkan ve sevgi dolu olurlar. Ancak, işlerine oldukça düşkün gerçek işkolikler olabilirler. Eve iş getiren erkek tipidir. Eşinden en çok bu konuda anlayış ve destek bekler. İşi, hayat tarzı, kişiliği ve değerleri hakkında eleştiriler konusunda tahammülsüz olabilir. Çok eleştiri yapan, kusur arayan, şikâyet eden, hırslı, göz önünde olmak isteyen, parlak ve gösterişli bir hayat talep eden, her gördüğünü almak isteyen ve gereksiz harcamalar yapan kadınlarla evliliklerini yürütmezler.

 • Başak burcu çocukları oldukça sevimli, uysal ve sakin bebeklerdir. Ancak bazı zamanlar, inatçı ve dediğim dedik olabilirler ve huysuzlukları da biraz sert olabilir. Yemek konusunda seçici olabilirler, her yemeğe bahane bulabilirler. Lakin kolay hastalanmaz, söz dinleyen çocuklar olurlar. Öğrenciliklerinde de sessiz, sakin, iyi huylu, çalışkan ve sorumluluk sahibi olurlar, eğitim hayatlarında hiç zorlanmazlar. Kitap okumayı, araştırmayı ve bilgi toplamayı isterler. Evcil hayvanları çok severler.

ÖZELLİKLER

CESARET 80%
ATİKLİK 80%
ENERJİ 72%
EGO 76%
ENTELLEKTÜELLİK 100%
BAĞIMLILIK 17%
MERHAMET 85%
başak

BAŞAK YAZILARI

Load More Posts
TÜMÜNÜ GÖR
Go to Top