Boğa2019-08-16T16:59:47+03:00
boğa

Boğaların Genel Özellikleri (20NİSAN-20MAYIS)

Venüs gezegeni tarafından yönetilir. Kıymetli Boğalar, kendi haritalarını yorumlarken, öncelikle Venüs’ün konumuna ve aldığı açılara çok dikkat etmelilerdir. Venüs pek çok yan alanı ile temelde aşk, cazibe, sanat ve para alanını yönetir ve kişilerin hayatındaki tüm ilişkileri, para, sanat ve romantizmi derinden etkiler. Bu bakımdan kıymetli Boğalar için öncelik, Yükselen burçları ve Venüs’ün yerleşimidir. Venüs Terazi ve Boğa burcunda yönetici, Balık burcunda yücelimde ve etkileri en üst düzeyde olumludur. Venüs’ün üst oktav gezegeni Neptün’dür. Bu bakımdan Boğa temelli incelemelerde Neptün etkileri de göz ardı edilmemelidir.

Boğa burcu doğal olan her şeyden oldukça hoşlanır. Özellikle ağız-boğaz kısmında yönetici olduklarını anlatmıştık, bu bakımdan kadın ya da erkek fark etmez, kalplerine giden yol, kesinlikle midelerinden geçer. Doğal olmayan, katkılı, kimyasal yiyecekler, hazır gıdalar onları oldukça rahatsız edebilir. Yöneticileri Venüs olduğundan lüks kıyafetlere, kişisel bakımlarına, güzel kokulara, yumuşak ve kaliteli kumaşlara ve dış görünüşlerine oldukça dikkat ederler ve karşılarındaki insanları da bu kriterlere göre değerlendirirler. Ev dekorasyonuna, sofra dekorasyonuna oldukça önem verirler. Yemek yapmayı da, yemeyi de, bu alanda yenilikleri denemeyi de çok severler.

Boğa Burcu Özellikleri

 • Burçlar kuşağının ikinci burcudur.

 • Toprak grubu burçlarının birincisidir. Sabit ve materyalisttir, dünyevi değerlere oldukça önem veren kişilerdir.

 • Astroloji haritasının 12 evi içerisinde, 2. Evin yöneticisidir.

 • Boğa burcu, vücudumuzda ağız, boyun ve boğaz kısmını etkiler. Boğa burçlarının sesleri, konuşmaları oldukça etkileyicidir. Çok sıcak, çok soğuk yemekler, ses tellerini zorlamak, kendilerini ifade edememek, ani boyun hareketleri yapmak ve yoğun stres altında çalışmak sonucunda hastalanabilirler. Fiziksel olarak dayanıklı olmaları ve kolay hastalanan insanlar olmamalarına rağmen, bu üç alanda kendilerine biraz daha dikkat etmek durumundalar.
 • Kendileri gibi toprak burçları içinde yer alan Başak ve Oğlak burçları ile oldukça iyi anlaşırlar. Ancak romantik uyum ve evlilik daha özel ve farklı bir alan olduğundan dikkat ve detay inceleme gerektirmektedir. ‘’Burç uyumu’’ başlığı altında verilen bilgiler, bir uyumluluk haritasının çok çok küçük bir bölümüne tekabül etmektedir.

 • Oldukça inatçı bir kişilik yapısına sahiptirler. Doğrularından ve yaşamlarını temellendiren esaslardan kolay taviz vermezler. Ani değişimlerden hoşlanmazlar.

 • Yavaş, sakin bir hayatı, huzuru çok severler.

 • Ön planda olmak, gündemde olmak, liderlik etmek, göz önünde olmak gibi hırsları yoktur. Geride kalmak istemez, çok önde olmayı da sevmezler. Sağlamcıdırlar, orta yolu tutarlar.

 • Sabit burç olduğundan, zor arkadaşlık kurar. Ancak dostlukları ömürlüktür. Geniş arkadaş çevresi yerine, sayısı bir ya da iki olan hakiki dostları onlara yeter. Hiç ayrılmazlar. Ayrılmaları ya da arkadaşlık ilişkilerini bitirmeleri için çok çok ciddi bir problem yaşamış olmaları gerekir.

 • Boğa burcu kadını evliliğinde maddi değerlere oldukça önem verir. Çalışmıyorsa eşinin parasını ve ev ekonomisini, kendi de çalışıyorsa, eve giren tüm parayı adeta bir sihirbaz becerikliliği ile idare eder. Eşinin kazancını az buluyorsa, onu artıracak yeni yöntemler, yatırımlar bulabilir. Evinin idaresi, evlatlarının bakımı ve masraflar için gerekli kaynağı bulmakta zorlanmayacaktır. Kelimenin tam anlamıyla para sihirbazıdır. Sinirli, ruh hali değişken, şiddet eğilimli, yaptıklarını takdir etmeyen, tembel ve başarısız bir erkekle evlilik gibi uzun vadeli bir birliktelik yürütemez. Çabuk sinirlenmezler ama öfke patlamaları yıkıcı olabilir. Boşanma karşıtıdırlar ve tüm çareleri, yolları tüketinceye kadar direnirler. Başka yol kalmazsa, boşanma son defterin son yaprağındaki son satırdır.

 • Boğa burcu erkekleri, evlerinin idaresine, geçimine çok önem ve değer verirler, evin geçimini temin etmekte zorlanmazlar. Sabırlı, çalışkan ve sevgi dolu olurlar. Başta az kazanabilirler ama ilerleyen zamanların getirilerini çok iyi görebildiklerinden, bu konuda maddi tedbirler almakta zorlanmazlar. Rahatlığı, huzuru evlerinde ararlar. Şikâyetçi kavgacı, sinirli, hırslı ve aşırı istekleri olan kadınlarla oldukça zorlanırlar. Sakinliklerini sonuna kadar korurlar ancak öfkeleri oldukça sert ve yıkıcı olabilir.

 • Boğa burcu çocukları oldukça sevimli, yavaş, uysal ve sakin bebeklerdir. Ancak inatçı ve dediğim dedik olabilirler ve huysuzlukları da biraz sert olabilir. Yemek konusunda ebeveynlerini hiç zorlamazlar. Kolay hastalanmaz, söz dinleyen çocuklar olurlar. Öğrenciliklerinde de sessiz, sakin ve iyi huylu olurlar, öğretmenlerini severlerse, eğitim hayatlarında hiç zorlanmazlar.

 • Boğa burcu anneler, evlatlarına oldukça düşkün olur, beslenmelerine, sağlıklarına çok dikkat eder, ileriki zamanlarında yüksek statülü ve yüksek kazançlı bir meslek sahibi olmaları konusunda da sık sık yönlendirmeyi ve evlatlarının hayatına müdahil olmayı severler. Standart ve klasik meslekler daima favorileridir. Boğa burcu babalar, evlatları için kurallar koyarak standart ve rahat bir hayat sürmeleri konusunda sık uyarılar yapar, garantili geliri olan işler yapmalarını, kendi işinin sahibi ise, evlatlarının da bu düzenlerini devam ettirmesini isterler. Disiplinli ve kuralları olan babalardır.

ÖZELLİKLER

CESARET 60%
ATİKLİK 50%
ENERJİ 72%
MERHAMET 75%
EGO 76%
ROMANTIZM 80%
İNATÇILIK 97%
İŞ ZEKASI 100%
boğa

BOĞA YAZILARI

Load More Posts
TÜMÜNÜ GÖR
Go to Top