İkizler2019-08-16T17:06:46+03:00
İkizler

En Genel Özellikleri (21 MAYIS-20 HAZİRAN)

İkizler burcunun yönetici gezegeni Merkür’dür. Bu gezegen, aynı zamanda Başak burcunun da yöneticisidir. Buna göre, Merkür, İkizler ’de yönetici, Başak’ta yücelimde, Balık burcunda çok parlak ve arzu edilen bir konumda bulunmamaktadır diyebiliriz. Merkür’ü sadece ‘’İletişim Gezegeni ’’ kelimesine sıkıştırmak oldukça daraltmak demektir. Merkür, aynı zamanda ‘’Koordinasyon’’ ve ‘’Organizasyon’’ alanlarında da oldukça becerikli bir gezegendir. Merkür, kişisel haritada ön plana çıkıyorsa, güçlü bir yerleşimde, iyi bir burçta ve rahat açılar alıyorsa, kişiye entelektüel ve hızlı bir zihin yapısı, canlılık ve çeviklik katar. Kişiyi son derece popüler, sevimli ve yetenekli bir kişi haline getirebilir. Oldukça önemli ve dikkatle incelenmesi gereken bir gezegendir.

Merkür, hayatımızda yer alan her türlü iletişim ve haberleşmenin başındadır. Dumanla haberleşmeden e-mail yoluyla haberleşmeye kadar olan geniş bir skaladayöneticidir. İkizler, özellikle haberleşme, iletişim, organizasyon, koordinasyon, parçaları bütünleştirme, detay, ince işçilik konularında oldukça yeteneklidir. Pek çok işi bir arada yapmayı severler. Ancak, Merkür’ün yılın belirli dönemlerinde RX yani Retrograde, ya da bilinen adıyla RETRO harekete girmesi, İkizleri oldukça yavaşlatabilir. Ayrıca bir kişinin haritasında, Merkür’ün düştüğü ev de, o günün takvimine göre haritada göründüğü ev ve Natal Merkür-Transit Merkür arasındaki görünümler ve diğer gezegenlerden aldığı etkiler, kişinin RX döneminde yaşayabileceği muhtemel hayat rutinleri hakkında olası fikirler verebilir. Bu bakımdan RX dönemleri dikkatle takip edilmeli, bu dönemde evlere bakılmalı, ev konuları ile ilgili riskli girişimler yapılmamalıdır.

 • Burçlar kuşağının 3. Burcudur.

 • Hava grubu burçları arasında yer alır ve hava grubunun 1. Burcudur.

 • Astroloji haritasının 12 evi içerisinde, 3. Evin yöneticisidir.

 • İkizler Burcu, vücudumuzda eller, kollar, omuzlar, akciğerlerimiz ve sinir sistemimizi yönetir. İkizler burcu olan, ya da haritasında baskın İkizler ve Merkür etkisi olan kişilerin, kadın ya da erkek, omuzları geniş olur. El yetenekleri ve el işleri konusunda oldukça yetenekli olabilirler.

 • Kendileri gibi hava burçları içinde yer alan Terazi ve Kova burçları ile oldukça iyi anlaşırlar. Ancak romantik uyum ve evlilik daha özel ve farklı bir alan olduğundan dikkat ve detay inceleme gerektirmektedir. ‘’Burç uyumu’’ başlığı altında verilen bilgiler, bir uyumluluk haritasının çok çok küçük bir bölümüne tekabül etmektedir.

 • Zihinsel etkinlikleri, entelektüel faaliyetleri, kültürel faaliyetleri çok sever, organizasyonunda ve koordinasyonunda bulunmayı çok severler.

 • El-göz koordinasyonları çok yüksek, oldukça zeki ve hızlı kişilerdir. Yavaş, rutin, monoton işleri çok sevmezler. Yeni insanlar tanıyabilecekleri, sahada koşabilecekleri işleri çok severler. Muhtarlıktan gazeteciliğe, siyasetten halkla ilişkiler ve tanıtım sektörüne kadar olan geniş bir yelpazede, birleştirici ve bütünleştirici, bilgi akışının sürekli olduğu işler onlara göredir.

 • Yeni insanlar tanımaya açık, çevrelerini sürekli geliştirmek isteyen, okumayı çok seven, ilgi alanları çok çeşitli olan insanlardır. ‘’Çift karakterli kişilerdir’’ denmesi oldukça acımasız ve yanlış bir kullanımdır ve astrolojik gerçeklerle bağdaşır tarafı yoktur.

 • Konuşmayı ve okumayı çok seven kişilerdir. Ancak sinirlendiklerinde ya da istenmeyen bir durumla karşılaştıklarında dillerini ve konuşma tarzlarını son derece iğneleyici, alaycı ve soğuk bir yapıya büründürebilirler, kelimeleri bir silah gibi kullanabilirler.

 • İkizler burcu kadını, gündemi yakından takip etmeyi seven, kültürel altyapısı zengin, okumayı seven, yeniliklere açık, sürprizli ve konuşmayı seven, duygularını belli etmeyi seven, anlaşılır ve dışa dönük erkekler ile çok iyi anlaşırlar ve karşılarındaki insan ile önce zihnen uyum ararlar. Fiziksel ve maddi olarak çok yüksek kriterleri yoktur ama oldukça yüksek zihinsel kriterleri vardır. Bu bakımdan, İkizler kadını ile evlilik yapmak isteyen erkekler, öncelikle karşılarındaki kadının hızlı ve hareketli yapısına, yüksek zihinsel aktivitelerine ve özellikle açık açık dile getirdiği ve rahatsız olduğu hususlara çok dikkat etmelidir. Kendini beğenen, narsistik özelliklere sahip, içe kapanık, duygularını belli etmek istemeyen ve sabit insanlar ile oldukça zorlanabilirler.

 • İkizler erkekleri de, tıpkı kadınları gibi hızlı, hareketli ve zihinsel aktiviteleri güçlü kişilerdir. Kıskanç, sürekli telefon ve mailleri kurcalayan, özgüveni düşük olduğu gibi, karşısındaki kişiye de yüksek ve yoğun güvensizlik besleyen, sürekli sorgulayan ve gereksiz konuları sürekli gündemde tutan kadınlara çok tahammül edemezler. Sözlü münakaşa ilerlediği anda oldukça sert, hatta geri dönülmez biçimde kırıcı olabilir, direkt olarak karşısındaki insanın gururunu hedef alabilirler. Kendisi gibi bağımsızlığını seven, kendini yetiştiren, her zaman fazladan bir adım atmaya hevesli ve kendisine ayak uydurabilen kadınlarla çok mutlu olur ve çok mutlu ederler.

 • İkizler burcu çocukları olan ebeveynler, son derece zeki, hızlı ve hareketli miniklerinin zihinsel beslenmelerine oldukça önem vermelidirler. ‘’Yemek yemiyor’’ diye kızdığınız İkizler çocuğuna boya kalemleri, parlak kâğıtlar, el-göz koordinasyonunu geliştiren oyuncaklar eşliğinde yemek yedirebilirsiniz. Onlara kitap okumak, kitap armağan etmek, hayalleri ile ilgili konuşmak onları geliştirir ve parlak zekâlarını daha keskin hale getirebilir. Bir müzik aleti çalmaları, resim yapmaları ya da dil öğrenmeleri konusunda yetenekleri olup olmadığını araştırmanız da oldukça önemlidir. Kolları ve omuzları yöneten bu burcun çocukları, başta yüzme olmak üzere, hız ve çeviklik gerektiren spor dallarında da oldukça başarılı olabilirler.

 • İkizler burcu bir patronunuz varsa, öncelikle ‘’Saman alevi öfke ne demektir’’ konulu bir lisans tezi hazırlamalısınız. Şaka bir yana, böyle bir patronunuz varsa, öncelikle sektördeki yenilikleri, gündemi çok iyi takip etmeli, sektörde rakiplerden haberdar olmalı, hazırcevap olmalı ve zihinsel olarak daima uyanık olmalısınız. Onların dikkatleri ve fikirleri dağınık olabilir, bunları bütünleştirici ve toparlayıcı olursanız oldukça yükselebilirsiniz.

 • İkizler burcu çalışanları olan patronlar, temelde onların hareketli ve havai yapılarına kızabilirler, ancak ellerindeki işi en kısa zamanda en doğru şekilde bitiren İkizler çalışan, başka arkadaşlarına da yardım edebilir, başka işleri de üstlenebilir, insiyatif alabilir, her zaman yenilik ve parlak fikirlerle gelebilir. Sabit, sıkıcı ve monoton iş hayatında kendilerine hareket ve hız arayan İkizler çalışan, kısıtlayıcı, gereksiz disiplin kuralları ile personelini bezdiren ve eski yollardan yeni sonuçlara ulaşmaya çalışan patronlarla çok uzun süreli çalışamazlar.

 • İkizler burcu anne ve babalar, evlatlarına katı bir disiplin yerine esnek, uzaktan kontrollü bir müdahale yöntemi seçebilirler. Öncelikle evlatlarının okumayı, konuşmayı, iletişimi seven, insan ilişkileri kuvvetli, sosyal yönü güçlü, entelektüel ve yaşadığı zamanla uyumlu olmalarını isterler.  Okul dersleri ve ev işleri gibi rutinlerin zamanının olduğunu, makyaj ve kıyafet ile elde edilen güzellik yerine, zihinsel ve fikirsel güzelliğin daha önemli olduğunu düşünürler.

ÖZELLİKLER

CESARET 90%
ATİKLİK 90%
SAVAŞÇI KİŞİLİK 75%
ENERJİ 80%
EGO 60%
İNATÇILIK 50%
ENTELLEKTUELLIK 90%
İkizler

İKİZLER YAZILARI

Load More Posts
TÜMÜNÜ GÖR
Go to Top