Koç2019-08-16T17:16:48+03:00
koç

Koçların Genel Özellikleri (21MART-19NİSAN)

Mars gezegeni tarafından yönetilir.Koç burcu bir kişinin haritasında Mars ve ev yerleşimi oldukça önemlidir. Mars, Koç burcunda yönetici, Akrep burcunda oldukça güçlü, Oğlak burcunda ise yücelimdedir. Bir haritada Mars, domine edici, yani baskın etkilere sahipse, kişi karakter olarak iradeli ve güçlü, fiziksel olarak da oldukça kuvvetli, sarsılmaz ve dayanıklı olabilir. Bu burçlarda bir Mars’a sahip kişiler, zorluklarla savaşmaktan kaçmaz, pes etmez, vazgeçmez.

Vücudumuzda Koç burcu, baş bölgemizi yönetir. Koç burcu, baş ağrılarına karşı oldukça hassastır. Tehlikeli sporları, hızlı araba kullanmayı seven Koç burcu, başlarını korumalı, kask ya da uygun bir koruyucuyu eksik etmemeliler. Çok sıcak ve soğuk havalarda da tedbirli olmalılar diyebiliriz. Keskin bıçaklar, sivri, kesici, delici aletler, kaynar sular, ateş başında olmayı gerektiren işler, tehlikeli ve riskli işler de Mars ve Koç burcu yönetimindedir. Kıymetli Koçlar, ev ve iş kazalarına karşı mutlaka tedbirli olmalılar. Hızlı araba kullanmayı da çok severler. Bu bakımdan risk olan yerlerde azami tedbirleri almaları menfaatlerinedir.

Koç Burcu Özellikleri

  • Burçlar kuşağının ilk burcudur.

  • Ateş burçları içinde yer alır.

  • Astroloji haritasının 12 evi içerisinde, 1. Evin yöneticisidir.

  • Kendileri gibi ateş burçları içinde yer alan Aslan ve Yay burçları ile oldukça iyi anlaşırlar. Ancak romantik uyum ve evlilik daha özel ve farklı bir alan olduğundan dikkat ve detay inceleme gerektirmektedir. ‘’Burç uyumu’’ başlığı altında verilen bilgiler, bir uyumluluk haritasının çok çok küçük bir bölümüne tekabül etmektedir.

  • Ön planda olmayı, öncelikli olmayı severler. Aktif olarak sahnede olmak, göz önünde olmak isterler. Yaptıkları işlerin maddi getirisinden çok övgü alması, takdir görmesi, beğenilmesi Koçlar için olmazsa olmazdır.

  • İş hayatlarında, meslekleri ne olursa olsun, aktif olarak sahada, dışarıda çalışmak isterler. Ofislerde durağan ve rutin çalışma onlara göre değildir. Rekabeti severler, ancak tam manası ile saha çalışanlarıdır.

  • Espri yetenekleri oldukça güçlü, cesur, dürüst, arkadaş canlısı, yardımsever ve cömert kişilerdir. Çok arkadaşları ve tanıdıkları olur. Sosyal hayatın aranan yüzü, etkin ve aktif kişilerdir. Kolay arkadaşlık kurarlar.

  • Koç kadını, güçlü, sportif, maceraperest, dominant ve çok ilgili ve hareketli erkekleri tercih ederler. Yavaş, rutin, monoton, sabit yapılı erkekler ile anlaşamazlar. Saatlerce yaptıkları spordan, fiziksel aktivitelerden, yoğun çalışmalardan yorulmaz, sabit, rutin ve gündelik ev işlerinden ise çok da hazzetmezler. Koç kadınları ile ilgilenen erkeklerin dominant kadın karakterine hazır olmaları, çok iyi bir hafızaya sahip olmaları, hiçbir önemli günü kaçırmamaları ve bu önemli günlere ayıracak sağlam bir bütçeye sahip olmaları gerekir. Koç kadını, kriterleri karşılandığı zaman son derece sağlam, güvenilir, zeki ve becerikli bir eş, harika bir anne ve sizi her platformda başarı ile temsil eden büyük bir güç olacaktır.

  • Koç erkekleri ise, hayatının her alanına müdahil olan, aşırı duygusal, aşırı kıskanç, sosyal hayatını ve çevresini sürekli sorgulayan ve hayata karşı bakışı nispeten zayıf ve savunmasızlık gösteren kadınlardan hoşlanmazlar.  Önceleri bu yapıdaki kadınlara yardımcı olma ve onları koruma istekleri ön plana çıksa da, ilerleyen zamanlarda değişime ve gelişmeyen kadınlarla bu yolu yürüyemeyeceklerine karar verebilirler. Koç burcu erkeği ile evlenmeye karar veren bir kadın, her şeyden önce bağımsızlığını birinci plana alan bir erkekle evlendiğini çok iyi bilmelidir.

  • Koç burcu evlatları olan ebeveynler, bu enerjik, cesur ve her zaman ön planda olmayı çok seven bu sevimli gençlere öncelikle enerjilerini ve cesaretlerini doğru yöne kanalize etmeyi öğretmelidirler.

ÖZELLİKLER

CESARET 90%
ATİKLİK 84%
SAVAŞÇI KİŞİLİK 97%
ENERJİ 75%
EGO 80%
İNATÇILIK 70%
MERHAMET 29%
koç

KOÇ YAZILARI

Load More Posts
TÜMÜNÜ GÖR
Go to Top