Oğlak2019-08-16T17:29:17+03:00
oğlak

Oğlakların Genel Özellikleri (22ARALIK-19OCAK)

Oğlaklar, son derece zeki, ayrıntılara önem veren ve istediklerini alıncaya kadar mücadeleden bıkmayan bir burçtur. Kadın ya da erkek tüm Oğlaklar, hayatta kazanmanın sırrının çok çalışmaktan geçtiğini bilirler ve hayatlarının tüm evrelerinde bu temel felsefeyi sıkı sıkıya korurlar. Bir diğer felsefeleri ise ‘’Aklıma koyduğumu yaparım’’ dır. Hangi konu üzerinde çalışırlarsa çalışsınlar, aradıkları cevapları bulana kadar durmazlar. Çalışkanlıkları ve disiplinleri ile çevrelerine ilham verirler. Yeniliklere kapalı görünümü verseler de, yeni olan öğretilere, meslekleri ile ilgili yeni akımlara, yeni çalışmalara çok önem verir ve dikkatle takip ederler. Her konuda en iyisi olmak isterler ve bu isteklerine karşı güçlü bir hırs beslerler.

Astroloji Haritası içinde, 10.  Evin yöneticisidir. Doğum haritasında Güneş, 10. Eve düşerse, kişiye Oğlak karakteristiği kazandırır. Satürn gezegeni tarafından yönetilir ve Satürn, Oğlak burcunda yöneticidir. Terazi burcunda yücelimdedir. Koç ve Yengeç burcunda arzulanan bir konumda değildir ve güçlü etkilerini ortaya koyamaz. Satürn bize en yalın hali ile ‘’Ne ekersek onu biçeriz’’ der.Oğlak ve Satürn, sınırlar, kısıtlamalar, bağlar ile de yakından ilgilidir. Sabrın ve fedakârlığın değerini bize öğretir. Cümleler ilk başta Jüpiter Venüs etkileri kadar göz kamaştırıcı ve parlak olmasa da esas rolü, hayatımızın yapı taşlarını bir mühendis gibi inşa etmek, hangi evimizi etkiliyorsa, o evimize anlam ve temel kazandırmaktır. Satürn hangi evde ise, o evde daha kontrollü, daha bağlı, daha sorumlu ve daha disiplinli olabiliriz. Şu sorulara verdiğiniz cevaplar ile Satürn’ünüz ve bulunduğu ev konusunda inanılmaz bir bağ keşfedebilirsiniz. A) Korkularım nedir? B) Endişelerim hangi konu hakkında yoğunlaşıyor? C) Beni kısıtlayan ve sınırlayan nedir? D) Hayatımda esas sorun yaşadığım alan nedir? Satürn, çoğunlukla tatsız tuzsuz, rahatsızlık verici, çok kısıtlayıcı olarak görülmesine rağmen, açıları ve yerleşimi hakkında tam bilgi edinildiği takdirde bu etkiler, olumluya çevrilebilir ve hayatımıza yansıyan pürüzlü pek çok durum, kendiliğinden ortadan kalkabilir diyebiliriz. Ancak sorunlara direnç gösterir ve çözüm üretme noktasında geç kalınırsa, sorunlar hayatın diğer alanlarını da etkilemeye başlar. Burada önemli olan Satürn’ün zor taraflarını törpülemek, güçlü yanlarını öne çıkarmaktır.

Oğlak Burcu Özellikleri

  • Burçlar kuşağının 10. Burcudur.

  • Toprak grubu burçların üçüncüsü ve sonuncusudur. Somut değerlere önem verir. En belirgin özellikleri hırslı, çalışkan ve yüksek sorumluluk bilinci ile hareket eden kişiler olmalarıdır.

  • Satürn ve Oğlak burcu, diz, saç, eklemler, dişler, erken yaşlanma, erken çökme, daralma ve tıkanma hastalıklarını yönetir.

  • Oğlaklar, yapı olarak Akreplere benzeyen fiziksel dayanıklılığa ve güce sahiptirler. İşleri ne kadar angarya gözükse dahi, kişisel zevklerini erteleyerek, sevdiklerini ihmal etme pahasına o işi bitirene kadar başından ayrılmazlar. Hafızaları oldukça iyidir. Kaybetmez ve unutmazlar. Dosyalama ve arşivleme konusuna çok dikkat ederler. Kadın ya da erkek olsun, insanlara oldukça soğuk ve mesafeli davranırlar. Kişileri dikkatle analiz ettikten sonra karar verir. Aynı işyerinde aynı kişilere yıllarca mesafesini koruyabilir. Özel hayatı konusunda pek az kişi, pek az bilgiye sahip olabilir. Gereksiz sohbetlerden, kazanımı olmayan konuşmalardan hoşlanmazlar. Çok meraklı, soru soran, geveze, sınırlarını bilmeyen ve kalplerinde samimiyet taşımayan insanları sevmez ve fazla görüşmek istemezler. Mizah anlayışları, İkizler, Yay ya da Kova kadar güçlü değildir. Temelde de insanları güldürmek ya da eğlendirmek gibi bir niyetleri de yoktur. Çok az kaynak, kısıtlı imkânlar içinde de olsalar mutlaka bir çıkar yol, problemlere sonuç üretmek için çabalar ve başarıya ulaşırlar. Bu kadar başarılı olmalarının sırrı da, tünelin sonunu herkesten önce görmeleridir. Ellerine bir iş aldıkları zaman sıkıldıkları ya da bir kazanımları olmayacağını düşünerek bırakmazlar. Sonuna kadar sabrederek hem maddi kazanca, hem de vicdani huzura kavuşurlar. Lakin ellerindeki işlerin uzun sürmesi ve sık sık kendilerini uğraştıracak detay ve pürüzlerin çıkması, kişisel olarak geliştirdikleri paradigmalara bağlıdır. En kötü sona içlerinde belli etmedikleri bir korku ile daima hazırdırlar ve bazen en kötüyü mıknatıs gibi çekebilirler. ‘’Korktuğum başıma geldi’’ ve ‘’Biliyordum zaten böyle olacağını’’ cümlelerini işitirseniz, çevrenizde Oğlak ve Oğlak kökenli kişiler var demektir.

  • Hayal kurmayı çok seven kişiler değillerdir. Ancak her insan gibi hayalleri vardır ve bunlardan bahsetmek istemezler. Çok uçuk hayaller kurmazlar, şartlar neyi gerektiriyorsa, şartlarını taşıyabildikleri kadar ileriye taşımaya gayret ederler. Şartlar onlar için oldukça zorlaşabilir, (Satürn), sorumlulukları başka bir burcun kaldıramayacağı kadar ağırlaşabilir ya da dibi bulabilirler. Dibi gördükleri an,  yükselmelerinin başladığını çok iyi bilirler. Bu bakımdan hırslarını ve çalışmalarını artırarak yeniden kayalık dağlara doğru hızla tırmanmaya başlarlar.

  • Çoğunlukla yalnız oldukları ve yeni insanlar tanımaya hevesli olmadıkları da insanların düştüğü en büyük yanılgılardan biridir. Arkadaş ortamlarında oldukça uyumlu, hatta çoğu kişiye göre çılgın olabilirler. Zekaları,kültürleri ve buzlu yapıları ile ortamı çok hızlı biçimde ele geçirebilir ve tıpkı iş hayatlarında yaptıkları gibi rakiplerini domine ederek ön plana çıkmayı başarırlar. Hangi işi yaparlarsa yapsınlar, zirveyi hedeflerler. Zirvede bırakmazlar, başka fetihler için kolları sıvar, çaylarını demlerler.

  • Oğlak kadını sakin, sessiz ve ciddi kadınlardır. İşlerine, mesleklerine çok düşkündürler. İster çok iyi eğitimli ve kariyer sahibi olsunlar, ister uzak bir köyde yaşasınlar kendi ayaklarının üzerinde durmak, iyi bir kazanç ve sosyal anlamda sayılmak, sevilmek ve saygı görmek isterler. Evliliklerinde sorumluluk almayan, bilakis kendi sorumluluklarını da kadının üstüne yıkmaya çalışan, negatif, (Zaten Oğlaklar yeterince karamsardır, ikinci bir karamsarı yanlarında görmeye tahammülleri olmaz)ve bir şirket yönetir gibi yönettikleri evlerinde sorumsuzluk, gayretsizlik ve tembellik gördükleri zaman huzursuz olmaya başlarlar. Muhafazakâr yapılarından dolayı boşanma ihtimalini akıllarına getirmek istemezler. Ancak sabırları zorlanmaya başladığında (Bu uzun yıllar sonra da olabilir) boşanmaktan hiç çekinmezler. Tembel ve sorumluluk almayan hiçbir insandan, verimsiz çalışmalardan, gereksiz ilişkilerden hiç hoşlanmazlar. Evlerini ve aile yapılarını hep üst kademeye taşımak için uğraşırlar.

  • Oğlak burcu erkeği, iş ve para konusunda kadınlarından daha katıdır. Onlar da tıpkı evliliklerini şirket gibi idare ederler. Oğlak erkekleri zeki ve iddialı, hayal kuran, hayallerinin peşinden giden, gözü çevreyi görmeyen, aşk diye deli olmayan, yoğun ve yapış yapış romantizm aramayan kadınları oldukça çekici bulabilir. Rekabeti seven, iddialı ve pembe bulutlu günler yerine yağmurlu ve fırtınalı zamanlarda gemiyi karaya bindirmemeye çalışan kaptan ruhlu kadını bulursa en parlak evlenme teklifini yapabilir. Onu kırmadan eksik ve yanlışlarını anlatan, çabalarını takdir eden, eve iş getirmesini eleştirmeyen, gece geç saatlere kadar çalışmasını kınamayan ve yaptıklarına saygı duyan kadınla sonsuza kadar sadakatle evli kalabilir

ÖZELLİKLER

CESARET 75%
ATİKLİK 80%
SAVAŞÇI KİŞİLİK 97%
ENERJİ 80%
STRATEJİ 95%
İNATÇILIK 90%
SADAKAT 80%
MERHAMET 80%
oğlak

OĞLAK YAZILARI

Load More Posts
TÜMÜNÜ GÖR
Go to Top