Terazi2019-08-16T17:37:55+03:00
terazi

Terazilerin Genel Özellikleri (23EYLÜL-22EKİM)

Terazi’nin yönetici gezegeni Venüs’tür. Venüs pek çok yan alanı ile temelde aşk, cazibe, sanat ve para alanını yönetir ve kişilerin hayatındaki tüm ilişkileri, para, sanat ve romantizmi derinden etkiler. Bu bakımdan kıymetli Teraziler için öncelik, Yükselen burçları ve Venüs’ün yerleşimidir. Venüs Terazi ve Boğa burcunda yönetici, Balık burcunda yücelimde ve etkileri en üst düzeyde olumludur. Venüs’ün üst oktav gezegeni Neptün’dür. Bu bakımdan Venüs-Terazi ve Boğa temelli incelemelerde Neptün etkileri de göz ardı edilmemelidir. Evlilik, ilişkiler, para ve ticaret konuları ile ilgili olarak Venüs-Neptün ve aldığı açılar dikkatle incelenmelidir.

Terazi burcu doğal ve güzel olan her şeyden oldukça hoşlanır. Güzellik göreceli bir kavram olduğundan, burada ‘’kendilerine göre güzel’’ demek daha doğru olur. Üst oktav da Neptün’den dolayı Teraziler içecek ve tatlılara düşkünlükleri ile bilinirler. Şekerli gıdalar, pasta ve kurabiyeler, kahve ve türleri, tropikal meyve suları, tatlı ve içecek sunumları, hazırlanması Terazi ve Venüs yönetimindedir. Kalplerine giden yol, kesinlikle estetik görüşlerinden geçer. Doğal olmayan, katkılı, kimyasal yiyecekler, hazır gıdalar onları oldukça rahatsız edebilir. Ayrıca kaba ve şiddet içerikli yazılar, konuşmalar, iletişim kanallarında seviyenin düşmesi, zayıf görsellik, kötü diksiyon ve özensiz dış görünüş, kişisel ilişkilerde toplumun benimsemediği ve genel kurallara aykırı yaşam ve ilişkiler Terazileri hızla kaçırabilir. Yöneticileri Venüs olduğundan lüks kıyafetlere, kişisel bakımlarına, güzel kokulara, yumuşak ve kaliteli kumaşlara ve dış görünüşlerine oldukça dikkat ederler ve karşılarındaki insanları da bu kriterlere göre değerlendirirler.  Ev dekorasyonuna, sofra dekorasyonuna oldukça önem verirler. Buradaki fark, Boğalar, yalnız da olsalar, kendi kişisel zevkleri için yemek yapmayı ve yemeyi daha çok sevebilirken, Teraziler, kalabalık arkadaş, dost, aile ve komşu çevresine hazırlık yapmayı ve paylaşmayı daha çok sever. Görsellik kadar tatlara da çok önem verir ve bu konulardaki son yenilikleri dikkatle takip ederler.

Terazi Burcu Özellikleri

 • Burçlar kuşağının 7. burcudur.

 • Hava grubu burçları içinde yer alır ve hava burçlarının ikincisidir.

 • Astroloji haritasının 12 evi içerisinde 7. Evi yönetir.

 • Terazi burcu böbrekler, cilt ve mesane üzerinde (Akrepler ile ortaktırlar) oldukça etkilidir. Teraziler, bol su tüketmeli ve böbreklerini sağlıklı tutmak üzerine yapılan araştırmaları okumalı ve doktorlarının tavsiyeleri üzerine bir sağlık stili oluşturmak durumundadırlar.

 • Bir önceki maddede geçerli olan konuları moda, giyim kuşam ve yaşam tarzı, ev dekorasyonuna da gösterirler ve her zaman en zarif, en ince, imkânlarına göre en lüks materyalleri seçerek evlerini, ofislerini ve yaşam alanlarını dekore etmeyi çok severler. Aynı zamanda Terazi, sanat ve sosyete dünyasını da yönettiğinden, Teraziler, genel olarak magazin ve sanat haberlerini yakından takip eder, bu konulardaki haberleri ve olayları oldukça iyi yorumlarlar. Sanat galerilerini ve müzeleri gezmekten çok hoşlanırlar. Kadın ya da erkek bu konudaki genel görüşlerinde farklar çok küçüktür.

 • Kendileri gibi hava burçları içinde yer alan İkizler ve Kova burçları ile oldukça iyi anlaşırlar. Ancak romantik uyum ve evlilik daha özel ve farklı bir alan olduğundan dikkat ve detay inceleme gerektirmektedir. ‘’Burç uyumu’’ başlığı altında verilen bilgiler, bir uyumluluk haritasının çok çok küçük bir bölümüne tekabül etmektedir.

 • Esnek, zamanın ve şartların getirilerini değerleri ve düşünceleri kapsamında tekrar revize edebilen, yeni fikir, görüş ve tarzlara açık, ancak bunları kendi içlerinde yüksek testlere tabi tutarak hayatlarına geçiren, kişisel ilişkilerinde dengeleri ve samimiyeti gözeten kişilerdir. Aynı zamanda burada ADALET konusuna da ayrı bir parantez açılmalıdır. Terazi, her konuda adil ve objektif olmaya çalışırlar. Karar vermeden önce her iki tarafı da dinlemek isterler. Normalde münakaşadan ve sert kelimelerden hızla kaçan Teraziler, haklı olduklarına inandıkları zaman, inançlarını ve fikirlerini savunma konusunda pek çok burçtan daha sert olabilirler.

 • Terazi burcu kadını için evlilikte öncelik zihnen ve fikren uyumluluktur. Evin geliri, gideri, para kaynakları ve paranın kullanıldığı yere çok dikkat eder. Çalışmıyorsa eşinin parasını ve ev ekonomisini, kendi de çalışıyorsa, eve giren tüm parayı adeta bir sihirbaz becerikliliği ile idare eder. Eşinin kazancını az buluyorsa, onu artıracak yeni yöntemler, yatırımlar bulabilir. Evinin idaresi, evlatlarının bakımı ve masraflar için gerekli kaynağı bulmakta zorlanmayacaktır. Kelimenin tam anlamıyla para sihirbazıdır. Sinirli, ruh hali değişken, şiddet eğilimli, yaptıklarını takdir etmeyen, tembel, başarısız ve asosyal bir erkekle evlilik gibi uzun vadeli bir birliktelik yürütemez. Misafirleri, arkadaşları ve akraba çevreleri çok geniş olduğundan eşlerinin de kendilerinin bu hızlı sosyal tempoya ayak uydurmasını beklerler. Yalnızlıktan hiç hoşlanmazlar. Toplum içinde ve akraba arasında ön planda olmayı çok severler. Çabuk sinirlenmezler ama öfke patlamaları yıkıcı olabilir. Boşanma kararı almaları çok zor olur. Dengeler, artık gözetemeyecekleri kadar bozulmuş, iletişim ve uyum kanalları kapanmış ise, çok hızlı biçimde boşanma kararı alabilirler. Eşlerine ikinci bir şans verebilirler lakin bu kredi, eskisi kadar yüksek olmayabilir.

 • Terazi burcu erkekleri öncelikle çok evcimen ve vaktinin çoğunu evde geçirmeyi seven bir erkek değildir. Gezmeyi, yeni yerler görmeyi, yeni arkadaşlıklar ve sosyal bağlar kurmayı, kültürel ve entelektüel faaliyetlere katılmayı çok severler. Hobilerine çok değer verirler ve mutlaka severek yaptıkları bir hobileri vardır. Evleri ile ilgilenmeyi çok sever, akraba ve arkadaşlarını ağırlamak isterler. Çok sabırlı ve inatçı değillerdir, ancak ilgilerinin ve sevgilerinin daima taze ve canlı olması çok önemlidir. Evliliklerinde canlılığın, ilginin ve ortak paylaşım alanlarının azaldığını gördükleri zaman önce bu duruma el koyarak ne yapılması gerektiğini düşünmeye başlarlar. Sert ve tavizsiz akrabalar, sürekli münakaşa ortamı, uzlaşma yanlısı olmayan tavırlar ve inatçı kişiliklerle evliliklerini yürütemezler ve daha fazla incinmemek adına ‘’Yüzgöz olmadan’’ ayrılma yolunu seçebilirler. Şikâyetçi kavgacı, sinirli, hırslı ve aşırı istekleri olan kadınlarla oldukça zorlanırlar. Sakinliklerini sonuna kadar korurlar ancak öfkeleri oldukça sert ve yıkıcı olabilir.

 • Terazi burcu çocukları olan ebeveynler, öncelikle hem eşleri ile hem akrabaları ile ilişkilerinde çok dikkatli olmak zorundadırlar çünkü minik Teraziler, en kıymet verdikleri evlilik ve ilişkiler konusunda rol model olarak sizi alacak ve her hareketinizi dikkatle inceleyecektir. Zaman ilerledikçe mutfağa girecek, dekorasyon fikirleri için dergileri karıştıracak, evdeki eşyaların yerlerini kendi zevkine göre düzenlemeye başlayacak, kıyafetleriniz ve tarzınız hakkında size ciddi fikirler vermeye başlayacak ve sosyal çevresi oldukça geniş olacaktır. Okulda uyumlu olabilir, ancak derslerine ilgisi beklenenin altında olabilir. Şiddet ortamında, uyumsuz ebeveyn ilişkileri altında büyüyen Terazi çocukları ilerleyen zamanlarda bu travmaları atlatmak için uzun yıllar uğraşabilirler.

 • Terazi burcu çalışanları olan patronlar, temelde onların konuşkan ve sürekli işlerinin başında olmayan yapılarına kızabilirler, ancak ellerindeki işi en kısa zamanda en doğru şekilde bitiren Terazi çalışan, başka arkadaşlarına da yardım edebilir, işyeri içinde dengeli, uyumlu ve barışçıl bir ortam oluşturmaya çalışabilir. Dedikodu, küslük, sert rekabet şartlarından ortamlarını temizleyerek sevimli şartlar oluşturmaya çalışırlar. Her zaman yenilik ve parlak fikirlerle gelebilirler. Sabit, sıkıcı ve monoton iş hayatında kendilerine hareket ve yenilik arayan Terazi çalışan, kısıtlayıcı, gereksiz disiplin kuralları ile personelini bezdiren ve eski yollardan yeni sonuçlara ulaşmaya çalışan patronlarla, uyumsuz ve sert rekabet seven diğer personelle çok uzun süreli çalışamazlar.

 • Terazi burcu anne ve babalar, evlatlarına katı bir disiplin yerine esnek, uzaktan kontrollü bir müdahale yöntemi seçebilirler. Öncelikle evlatlarının okumayı, konuşmayı, iletişimi seven, insan ilişkileri kuvvetli, sosyal yönü güçlü, entelektüel ve yaşadığı zamanla uyumlu olmalarını isterler.  Kişisel bakımlarının, görünüş ve tavırlarının standartların üzerinde olmasını isterler. Toplum içinde statünün oldukça önemli olduğunu bilirler ve evlatlarının da başarılı ve sevilen kişiler olmaları noktasında müdahil olabilirler. Kendi zamanlarının şartlarına ve kriterlerine göre değil, geçmişi ve geleceği ustalıkla birleştirerek evlatlarına çok yönlü gelişim imkânı sunarlar.

ÖZELLİKLER

CESARET 60%
ATİKLİK 60%
SAVAŞÇI KİŞİLİK 60%
ENERJİ 75%
EGO 76%
İNATÇILIK 74%
ENTELLEKTÜELLİK 90%
TİCARİ ZEKA 95%
MERHAMET 85%
ÜRETİCİLİK 95%
ÖZGÜNLÜK 95%
terazi

TERAZİ YAZILARI

Load More Posts
TÜMÜNÜ GÖR
Go to Top