Yengeç2019-08-16T17:50:12+03:00
yengeç

Yengeçlerin Genel Özellikleri (21HAZİRAN-21TEMMUZ)

Yengeç burcu, mide, diyafram, göğüs ve lenf sistemini yönetir. Yengeçler, yanlış bir diyet ya da beslenme programı uyguladıklarında, ağır stres ve sıkıntı içinde kaldıklarında mide ağrıları hissedebilir da göğüslerinde baskı hissedebilirler. Çok yemek yiyebilirler ve duygusal boşluklarını yemek ile doldurmak isteyebilirler.
Yöneticisi Ay’dır. Yengeç burcu bir kişinin haritasında Ay ve yerleşimi oldukça ön planda olduğu gibi,  Güneş burcu ya da Yükselen Burcu ne olursa olsun herkesin haritasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Ay, duygularımızı, kimseye göstermek istemediğimiz yönlerimizi, ruhumuzun gece tarafını işaret eder. İlerleyen zamanlarda, gezegenleri detaylı olarak ele aldığımızda da anlarız ki, Güneş tüm dünyaya gösterdiğimiz yüzümüz iken, Ay kimseye göstermek istemediğimiz tarafımız, ya da daha kısa bir ifade ile ‘’Yumuşak karnımızdır’’. Ay Yengeç burcunda yönetici, Boğa burcunda yücelimdedir. Oğlak ve Akrep burcunda potansiyellerini tam ortaya koyamaz. Ay ayrıca anneliği de temsil eder. Yengeç burcu ya da haritasında baskın Yengeç etkileri olan kişiler annelerine çok düşkün olabilirler. Hayatlarında mutlaka evlat sahibi olmak isterler ve burçlar kuşağının ideal ebeveynlerini oluştururlar. Yuva, aile, duygular, hisler, sezgiler onlar içi oldukça önemlidir. Dışardan soğuk, duygusuz, mesafeli görünseler bile, bu temelde kendilerini dış dünyanın merhametsizliğinden, insanların bunaltıcı ikiyüzlülüğünden, şaşırtıcı tavırlarından kaçınmak için bir kalkandır. Merhametli, sıcakkanlı ve dostluğu seven insanlardır. Ay’ın yumuşaklığı, sarıp sarmalayan özellikleri, ruh,  duygu ve sezgi üçlemesinin en parlak yanları Yengeç ve Yengeç kökenli insanlarda açığa çıkar. Haritada Ay 4. Evde oldukça güçlü çalışır. Ay’ın normalde de dünyamızdaki sular üzerinde etkisi olduğunu biliriz. İnsan vücudu %70 sudan oluşur, beynimizin ise %90’ı sudur. Bu bakımdan Ay=Hayat desek, çok da abartmış olmayız. Ay yerleşimi ve aldığı açılar da bizim hayatımızın ilerleyen kısmını şekillendirmektedir. Bu bakımdan haritamızı dikkatle incelemeli, Ayın burcu ve yerleşimine, aldığı açılara çok dikkat etmeliyiz.

Yengeç Burcu Özellikleri

 • Burçlar kuşağının 4. Burcudur.
 • Su grubu burcudur.
 • Zodyak çemberi içinde 4. Evi temsil eder.
 • Ev, yuva, bahçe, tarla, toprak, aile, kökler, atalar, kişinin kendi memleketi, ülkesi, köyü, kasabası, soyu Yengeç ve Ay yönetimindedir. Anılar, geçmiş, nostalji, eski ürünler Yengeç etkisindedir. Yengeçler, küçük bir anısı olan hiçbirşeyi atmazlar. Biriktirmeye ve saklamaya eğilimli olabilirler. Antika ve koleksiyon en büyük hobileri olabilir.
 • Kendileri gibi su burçları içinde yer alan Akrep ve Balık burçları ile oldukça iyi anlaşırlar. Ancak romantik uyum ve evlilik daha özel ve farklı bir alan olduğundan dikkat ve detay inceleme gerektirmektedir. ‘’Burç uyumu’’ başlığı altında verilen bilgiler, bir uyumluluk haritasının çok çok küçük bir bölümüne tekabül etmektedir.
 • Haritalarında baskın etkiler yoksaYengeçler ön plana çıkmaktan çok hoşlanmazlar. Oklar, parmaklar kendilerini gösterirse, kendilerini savunmaya çekebilir, sessiz kalabilir ve hızla o ortamdan uzaklaşabilirler. Ancak, söz konusu sevdikleri olunca hiçbir mücadeleden kaçmaz, aileleri ve değerleri için de savaşmaktan çekinmezler.
 • İşyerlerini evlerinden bir köşe haline getirebilir, ya da evlerinden işlerini idare edebilirler. Amir ya da memur, çalıştıkları kişileri aileden görürler. Koruma, bakım, güvenlik konularında oldukça yeteneklidirler. Ne iş yaparlarsa yapsınlar, hobi olarak yemek yapmayı, kalabalık sofraları donatmayı çok severler. Yemek yapmasalar, bir yemeğin içinde neler olduğunu hemen belirtebilecek oldukça gelişmiş bir damak tatları vardır.
 • Arkadaşlık kurmaları çok zordur, çok ince eler sık dokur, oldukça uzun süre gözlerler. Ancak arkadaşlık ve dostluk gösterdikleri kişiler için hiçbir fedakârlıktan kaçınmaz, çok zorlu, çok önemli, çok kırıcı bir olay olmadıktan sonra hayat boyu ayrılmazlar. Fiziki sınırlar olarak ayrılsalar bile asla unutmazlar, mutlaka ararlar, hatırlarlar. Dostlukları kalıcı ve çok anlamlıdır.
 • Yengeç kadınları sakin, sessiz, düşünceli, sezgileri oldukça güçlü kadınlardır. Çok makyaj yapmaktan, çok önde olmaktan, çok flört etmekten şiddetle kaçarlar. Olgun, anlayışlı ve evcimen erkeklerle anlaşabilirler. Agresif, özellikle ailesine karşı nahoş duygular besleyen, nezaketten uzak ve kırıcı sözler sarfeden, onun evlatlarına olan ilgisini aşırı bulan ve evlatları ile ilgilenmeyen erkeklerden ayrılmak için düşünmezler. Ev sorumluluğu almayan, evlilik sorumluluğu almayan, lakayt ve düşüncesiz erkeklerle oldukça zorlanırlar. Boşanma kelimesi onlar için son derece tehlikeli, hatta yasak kelimeler arasındadır, ancak bir kere boşanmaya karar verdikleri zaman, arkalarına bakmayacak, dönmeyi de düşünmeyeceklerdir.
 • Yengeç erkekleri, yapı itibari ile söylemeseler, belli etmeseler de temelde annelerine benzeyen bir eş adayı arayacaklardır. Ya da annelerinin beğendiği bir adayla evlenebilirler. Evliliklerinde annelerinin müdahil olmasına ses çıkarmaz, eşlerinin kendisinden önce annesine, ailesine ve ailedeki kadın akrabalarına en yüksek saygıyı ve ilgiyi göstermesini beklerler. Eşiyle annesi arasındaki sürtüşmeye kısa bir süre hoşgörü ile yaklaşacak, bir süre sonra annesinin haklı olduğunu ima ve bir süre sonra ifade etmeye başlayacaktır. Bu bakımdan Yengeç burcu erkeği ile evlilik yoluna girmek demek, önce annesinin kalbini fethetmek demektir. Evde vakit geçirmeyi çok severler. Dost ve akraba toplantıları, uzun misafirlikler, anıların yâd edildiği ev oturmaları en sevdikleri eğlencelerdir. Çok gürültülü, bol aksiyonlu ortamlardan çok hoşlanmazlar. Eşlerinin aynı zamanda çok iyi bir anne olmalarını beklerler. Eşlerinin meslek ya da kariyeri olması değil, iyi bir anne, iyi bir gelin ve maharetli bir ev hanımı olmaları onlar için çok daha değerlidir.
 • Yengeç burcu çocukları annelerine çok düşkün olurlar. Oldukça duygusal, hassas ve yumuşak başlı olurlar. Evde yüksek sesle konuşulması, huzursuzluk çıkması, güvenli bir ortam olmaması, hırçın bir baba, ilgisiz katı bir anne onların narin ruhlarının en korkunç düşmanıdır. Öğretmenleri ve arkadaşları ile arasındaki iletişimsizlik, ufak ya da büyük gördükleri şiddet hayat boyu sürebilecek derin yaralara neden olabilir. Öğretmenlerinin kendilerine olan sert bir bakışını bile unutmaz, yaşlansalar bile bunu hatırlarlar. Olan biteni dünmüş gibi anlatırlar. Hafızaları oldukça keskin, duyguları incedir. Hayal dünyalarını besleyen resim, müzik gibi derslerde oldukça başarılı olabilir, ilgi duyarlarsa ya da yetenekleri teşvik edilirse, derslerinde üstün başarı gösteren sessiz, çalışkan ve uyumlu öğrenciler olurlar.
 • Yengeç burcu bir amiriniz varsa, öncelikle düzgün bir aile hayatınızın olmasına dikkat edecektir. Sizin çalışmalarınızdan ve uyumunuzdan memnun kalırsa ailesi ile tanıştırabilir, sizi aileden biri olarak kabul edebilir ve sizin daima ilerlemeniz, daha fazla kazanmanız, daha rahat çalışmanız için teşvik edecek ve destek olacaktır. Yengeç burcu çalışanlarınızın çok bıktıran, bezdiren yanları yoktur. Ailesi için olan meseleler, evlatlarının sağlığı için arada alacağı izinleri ve zamanında verilen maaşları ve nazik bir amirleri, aynı işyerinde yıllarca çalışmaları için yeterlidir. İşini ve iş arkadaşlarını ailenin bir parçası olarak görür, işini maaşla çalışmasına rağmen kendi kurduğu iş gibi büyütmek için çabalar.

ÖZELLİKLER

CESARET 75%
ATİKLİK 65%
SAVAŞÇI KİŞİLİK 90%
ENERJİ 90%
SADAKAT 97%
SEZGİ 100%
yengeç

YENGEÇ YAZILARI

Load More Posts
TÜMÜNÜ GÖR
Go to Top